Mezős Tamás: Az építészetről és az oktatásról – Mit kaptunk mestereinktől? Mit viszünk tovább?

Az egyetemi oktatásban meghatározó szerepük van a tudást átadó professzoroknak, az építészképzésben a mestereknek. A mai képzés karakterében benne van az elmúlt csaknem másfél évszázad kiemelkedő egyéniségeinek a szellemisége is. Hajnóczi Gyula akadémiai székfoglaló előadását az Építészkaron műszaki doktori fokozatot szerezett oktatók munkásságának értékeléséről szerette volna megírni. Fontos és hiánypótló vállalkozás lenne Hajnóczi professzor tervét valóra váltani. A Magyar Pedagógiai Társaság megalakulásának 125. évfordulója alkalmából tartott személyes megemlékezés publikálásával erre a hiányra szerettem volna ráirányítani mindannyiunk figyelmét.

Kulcsszavak
építészoktatás, neves professzorok, tanáraink alkotásai